استفاده از شخصيتهای عروسکی در تبليغات محيطی

  
نویسنده : Hamid Saeedi ; ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٩/۱٥
تگ ها :

ارتقاء یافته ترین برند خودرو ساز در جهان

برترين خودروسازان و برندهاي جهان معرفي شدند : هوندا؛ بهترين، سقوط چشمگير تويوتا 

جديدترين فهرست برترين برند‌ها و مدل‌هاي خودرو در جهان منتشر شد كه بر اساس آن، هوندا و جنرال موتورز بر خلاف تويوتا عملكرد چشمگيري داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گزارش Strategic Vision نشان مي‌دهد كه شركت هوندا به عنوان بهترين خودروساز جهان معرفي شده و جنرال موتورز نيز تنها خودروساز آمريكايي بود كه توانست در يك بخش نماينده داشته باشد.

اما تويوتا كه در سال 2005 در هفت بخش بيشترين موفقيت ممكن را داشت، در گزارش امسال تنها در سه مقوله خودروهايش عنوان بهترين را به‌دست آوردند. در اين فهرست فورد و دايملر كرايسلر دو خودروساز بزرگ آمريكا نماينده‌اي ندارند.

گزارش بهترين خودرو‌سازان جهان در بخش‌هاي مختلف به شرح ذيل است:

خودرو كوچك: هوندا

خودرو متوسط: كيا آپتيما

خودرو بزرگ: هيونداي Azera

خودرو نيمه مجلل: بي.ام.و سري 3

خودرو مجلل: لكسوس LS 430، آكورا RL، آئودي A8

شاسي بلند كوچك‌: هيونداي Tucson ـ ساتورن Vue

شاسي بلند متوسط: نيسان Xterra

شاسي بلند بزرگ: نيسان Armada

ميني وان: كيا سدونا

بهترين مدل: Mini cooper

ارتقا يافته‌ترين برند: هوندا

بهترين خودروساز در مجموع: هوندا

منبع : ايسنا

  
نویسنده : Hamid Saeedi ; ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٩/٧
تگ ها :

ضرورت وجود مدير مارک تجاری در سازمانها

اتفاقی که در سالهای گذشته برای شرکت زمزم رخ داد را حتماْ به خاطر دارید این شرکت به دلیل عدم ثبت مارک تجاری خود با مشکلات عدیده ای روبرو گشت . در ساختارهای بازار یابی شرکتهای ایرانی اهمیتی به مدیریت مارک تجاری به عنوان یک زیر شاخه اصلی بازاریابی داده نمی شود در حالیکه در تمامی شرکتهای بزرگ دنیا مدیر مارک تجاری وظایف مهمی را بر عهده داشته و مارک تجاری به عنوان یک دارایی مهم شرکت حتی در صورتهای مالی آورده می شود و به اطلاع ذینفعان شرکت رسانیده می شود . جدولهای مقایسه ای برای مارک تجاری شرکت و مارکهای رقیب آورده می شود و میزان افت یا افزایش ارزش مارک تجاری در آن ذکر می گردد. بنا به دلایل مذکور شرکت ایران خودرو مدیر برند سمند را بکار گرفت تا به اتفاقی مانند زمزم دچار نگردد . ( البته ایران خودرو قبلا در نامگذاري پژو پرشيا با اين مشكل روبرو گشت كه نام اين خودرو را به پژو پارس تغيير داد.)

  
نویسنده : Hamid Saeedi ; ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٩/٦
تگ ها :